Ruch jako sposób na zwalczanie cellulitu

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że kobiety są naturalnie obdarzone szerszą dolną częścią ciała niż mężczyźni. Wiąże się to raczej z płcią niż z wiekiem. Kobiety potrzebują odpowiedniej wielkości kości miednicy, aby mogły przetrwać poród, a wcześniej, by utrzymały rozwijający się w brzuchu płód. Oprócz tego należy też uwzględnić predyspozycje genetyczne. Dużym problemem jest również siedzący tryb życia i zła dieta. Muskulatura ciała jest znacznie mniejsza niż w przypadku osób pracujących fizycznie. Jeśli dodać jeszcze kilka kilogramów nadwagi i pomarańczową skórkę, nic dziwnego, że panie mogą mieć problem typu „w co się ubrać”.

Kobiety o kształcie gruszki często starają się zmniejszyć wagę ciała i rozmiar ubrań, stosując różnego rodzaju diety, a nawet głodówki, czego efektem jest „wychudzona twarz“ i mniejszy obwód w biuście, podczas gdy dolna część ciała pozostaje niezmieniona.

Jeśli chcesz uzyskać prawdziwą zmianę sylwetki od pasa w dół, musisz wyćwiczyć te części ciała siłowo – pokonać pewne naturalne przeszkody. Należy do tego dodać ćwiczenia aerobowe, które zapewnią spalanie nadmiaru tłuszczu na całym ciele, w tym w obszarach problematycznych. Wystarczy szybki marsz dłuższy niż 20 minut, jazda na rowerze stacjonarnym lub zwykłym.

Pomocny może być też produkt kosmetyczny firmy Herbamedicus o nazwie CELLULITIS. Produkt ten zawiera wyciągi z ziół, takich jak algi, kawa, zielona herbata itp. i działa w czterech etapach:

  1. Rozgrzewa i poprawia ukrwienie skóry, zwiększając mikrokrążenie krwi, poprawia przemianę materii na danym obszarze, co daje lepiej odżywioną skórę.
  2. Stymulacja systemu limfatycznego ułatwia usuwanie toksyn, a więc oczyszcza dotknięte obszary ze szkodliwych produktów przemiany materii.
  3. Przyspiesza i wspiera metabolizm komórkowy, co zwiększa eliminację niepożądanego tłuszczu w komórkach
  4. Rozpuszcza drobne blizny spowodowane przez niektóre komórki tłuszczowe, które „rysują” po powierzchni skóry, tworząc nierówności skóry, zwanej też „skórką pomarańczową”