Precz z pomarańczową skórką

Na szczęście niektóre środki do walki z cellulitem prawie nic nie kosztują, a korzyści widać nie tylko na skórze, ale też w ogólnej poprawie krążenia.
Można wypróbować na przykład: peeling (doskonale poprawia krążenie i oczyszcza ciało z toksyn), szczotkowanie (istnieje specjalna szczotka antycellulitowa z gumowymi wypustkami), masaże lub specjalistyczne kosmetyki.
Na rynku jest wiele środków kosmetycznych, które mogą okazać się pomocne w walce z pomarańczową skórką.

Należy do nich również produkt firmy Herbamedicus o nazwie CELLULITIS.
Zawiera wyciągi z ziół, takich jak algi, kawa, zielona herbata itp.
Cellulitis działa w czterech etapach:

  1. Rozgrzewa i poprawia ukrwienie skóry, zwiększając mikrokrążenie krwi, poprawia przemianę materii na danym obszarze, co daje lepiej odżywioną skórę.
  2. Stymulacja systemu limfatycznego ułatwia usuwanie toksyn, a więc oczyszcza dotknięte obszary ze szkodliwych produktów przemiany materii.
  3. Przyspiesza i wspiera metabolizm komórkowy, co zwiększa eliminację niepożądanego tłuszczu w komórkach
  4. Rozpuszcza drobne blizny spowodowane przez niektóre komórki tłuszczowe, które „rysują” po powierzchni skóry, tworząc nierówności skóry, zwanej też „skórką pomarańczową”

Walcząc z pomarańczową skórką, nie można też zapomnieć o prowadzeniu zdrowego trybu życia.

Ruch jest jedną z podstawowych metod usuwania cellulitu. Korzystne jest zwłaszcza bieganie rekreacyjne, dłuższy spacer, jazda na rowerze, jazda konna, pływanie, aerobik czy taniec.
Ważna jest również zmiana diety. Kobiety cierpiące na cellulit powinny ograniczyć spożywanie tłuszczów zwierzęcych, zamiast białej mąki używać mąki pełnoziarnistej, pić 2,5-3 litrów płynów dziennie - najlepiej czystą wodę lub herbatę, a także ograniczyć ilość zjadanych słodyczy.

PAMIĘTAJ! Najlepsze wyniki uzyskasz łącząc specjalistyczne kosmetyki antycellulitowe z masażami, ćwiczeniami i zmianą diety.