Występowanie żylaków nasila się z wiekiem

Czym są tzw. „żylaki“?

„Żylaki, od łac. varix czyli żylny, to nazwa choroby żył, której widocznym objawem jest powiększenie, wypaczenie i workowate poszerzenie żył powierzchniowych, pajączki naczyniowe,, obrzęki kończyn dolnych, ból, mrowienie, zmęczenie i ciężkość nóg, częste stany zapalne (tzw. zakrzepowe zapalenie żył). Choroba ta dotyka najczęściej kończyn dolnych, które są narażone na duże ciśnienie ortostatyczne."
źródło: cs.wikipedia.org

Ruch jako sposób na zwalczanie cellulitu

W przypadku większości kobiet typowe miejsca pojawiania się nadprogramowych kilogramów to biodra, pośladki i uda. I właśnie w tych obszarach cellulit pojawia się najczęściej.

Precz z pomarańczową skórką

Eksperci twierdzą, że cellulit ma ponad 90% Europejek. I nie jest to zmora wyłącznie grubszych pań, ponieważ nawet bardzo szczupłe kobiety muszą z nim walczyć. Cellulit powstaje na skutek działania wielu czynników, które w dodatku często działają jednocześnie. Są to przede wszystkim wahania poziomu hormonów w okresie dorastania, w czasie ciąży, dziedziczenie, siedzący tryb życia oraz nieprawidłowa dieta.

Dobre rozwiązanie na kaszel? To możliwe

Każdego dnia dbamy o swoje zdrowie, stosujemy działania profilaktyczne, uzupełniamy witaminy i odpowiednio się ubieramy. Mimo to czasem może nas złapać jakaś choroba sezonowa, taka jak przeziębienie, zapalenie górnych i dolnych dróg oddechowych, którym towarzyszy nieprzyjemny kaszel.

Problemy skórne rozwiąże Maść z konopi Forte

Pojęcie „konopie” i przymiotnik „konopny” budzą w wielu osobach raczej negatywne emocje związane z zażywaniem nielegalnych substancji. Ale warto wiedzieć, że konopie mają określone zalety, a jej składniki mają moc uzdrawiającą i leczniczą na organizm człowieka.

Konopie należą do najstarszych roślin uprawnych i istnieje wiele odmian tej rośliny. Właśnie KONOPIE SIEWNE (Cannabis sativa) zawierają ziarno konopne, z którego wyciskany jest olej.

Na łuszczycę pomoże Maść z konopi Forte

Łuszczyca (Psoriasis, nazwa pochodzi od greckiego słowa psóra - łuska) to choroba skóry charakteryzująca się czerwonymi obszarami na skórze, zazwyczaj pokrytymi łuskami.

Łuszczyca to choroba, która nie jest zaraźliwa, nie jest zakaźna i nie przenosi się przez kontakt ze skórą osoby chorej ani w żaden inny sposób. Jest to choroba genetyczna. Są nią dotknięte 3-4% populacji. W rzeczywistości jest na nią narażonych więcej ludzi, jednak z różnych powodów choroba u niektórych nie aktywuje się. Jeszcze w ubiegłym wieku osoby z łuszczycą były uważane za bardzo niebezpieczne i często zakazywano im np. wstępu na basen.

Wybrane rośliny lecznicze dla osób starszych

Człowiek w podeszłym wieku zazwyczaj wymaga więcej wysiłku, aby zachować zdrowie i aktywność. Czasami, pomimo ogromnych wysiłków, nie da się uniknąć trudności związanych z procesem starzenia się.
Znanych jest wiele roślin, które pomagają łagodzić, a nawet eliminować niektóre efekty starzenia. Przedstawimy niektóre z nich.

Skąd wzięła się nazwa Końska maść

Przymiotnik „Końska“ pochodzi od nazwy Kasztanu końskiego (Kasztanowiec zwyczajny; Aesculus Hippocastanum), który jest zawarty w maści o wysokich stężeniach.

Dziesięć tysięcy kroków dziennie poprawia zdrowie

To nic trudnego. Dziesięć tysięcy kroków dziennie – to rekomendacja dla problemów zdrowotnych wynikających z braku ruchu i starzenia się organizmu. Chodzi przede wszystkim o otyłość, a w konsekwencji o choroby układu sercowo-naczyniowego. Potwierdzają to na przykład szeroko zakrojone badania z Wielkiej Brytanii, koncentrujące się na tym naturalnym sposobie poruszania. Badania pozwoliły również ustawić, że tylko dziesięć procent populacji krajów rozwiniętych ma odpowiednią ilość ruchu. „Dorosły człowiek pokonuje dziennie tylko tysiąc pięćset metrów, a to jest naprawdę mało,” mówi ekspert w dziedzinie sportu, dr Pavel Mitáš. Dla utrzymania zdrowej kondycji należy według niego pokonywać przynajmniej siedem - osiem kilometrów, co daje około stu minut spacerem.

Jak przetrwać chłodną jesień bez problemów z mięśniami i stawami?

Wraz z nadejściem jesiennych i zimowych miesięcy, większość kierowców przygotowuje swoje samochody na gorsze warunki atmosferyczne, niekorzystną pogodę, gorsze warunki na śliskich drogach i nadejście zimy, która ma negatywny wpływ na naszych „mechanicznych przyjaciół”. Często jednak ludzie poświęcają więcej uwagi pojazdom niż własnemu ciału, które również potrzebuje pielęgnacji, podobnie jak mechaniczne środki transportu. Podczas gdy przeciętny człowiek zmienia auto 3-4 razy w życiu, wymiana ciała jest niemożliwa a „wymiana części zamiennych” zawsze bardzo trudna i bolesna.